Menu

Archiv akcí

FotoarchivTOPlist

Fotogalerie naší náboženské obce

Internetová fotogalerie zde:
CCSHLOUNY.RAJCE.IDNES.CZ

Silvestrovská pobožnost a přípitek na nový rok 2018
Neděle 31. prosince 2017(celkem 19 fotek)

Půlnoční a Boží hod vánoční
Pondělí 25. prosince 2017(celkem 31 fotek)

Bohoslužba 4. neděle adventní
(předání Betlémského světla)
Neděle 24. prosince 2017(celkem 12 fotek)

Vánoční program pro děti z gymnázia
Středa 20. prosince 2017(celkem 13 fotek)

Povídání o Vánocích a koncert žáků ZUŠ Louny pro školní družiny
Středa 20. prosince 2017(celkem 15 fotek)

Adventní setkání po bohoslužbě
Neděle 17. prosince 2017(celkem 7 fotek)

Vernisáž výstavy Vánoční čas kostel CČSH v Lounech
11. prosince 2017

Slavnostní vernisáží byla zahájena výstava žáků výtvarného oboru paní učitelky Soni Racety. Vánočními skladbami vernisáž doprovodili žáci ze třídy p.uč. Ivany Derflerové a Veroniky Studené. S laskavým svolením pana Bc. P. Racetyho umísťujeme odkaz na facebookový profil, kde se nachází fotografie z této akce.
Pro shlédnutí klikněte prosím >>zde<<


Adventní koncert chrámového pěveckého sboru
Neděle 10. prosince 2017(celkem 23 fotek)

1. adventní neděle v našem sboru
3. prosince 2017(celkem 8 fotek)

Oslava 60. narozenin
12. listopadu 2017

Oslava šedesátin bratra Vládi Honse(celkem 12 fotek)

Vernisáž výstavy "Moje barevné snění"
5. listopadu 2017

Vernisáž výstavy Evy Sklenkové s názvem "Moje barevné snění" se uskutečnila v kostele CČSH za přítomnosti autorky, která je členkou náboženské obce.(celkem 13 fotek)

Přednáška Dr. Petera Morée
29. října 2017

Přednáška Dr. Petera Morée z ETF UK na oslavách 85. výročí založení sboru Dr. K. Farského v Lounech.(celkem 23 fotek)

Prezentace Juraje Dovaly
12. října 2017

Literárně-hudební pořad Juraje J. Dovaly a prezentace jeho nové knihy "Chrám uprostřed tržiště".(celkem 11 fotek)

Výstava žáků ZUŠ Louny

Výstavu žáků ZUŠ Louny ze třídy Soni Racety s názvem "Čaj" si v kostele CČSH v Lounech můžete prohlédnout do konce října 2017.(celkem 10 fotek)

Církevní káva po bohoslužbě
24. září 2017

Oslavili jsme narozeniny sestry předsedkyně Ivany a svátek bratra kostelníka, Václava, který připadne na čtvrtek 28. 9.(celkem 14 fotek)

Koncert pěveckého sboru Harmonie
17. září 2017

Koncert pěveckého sboru Harmonie v kostele CČSH v Lounech při 10. výročí založení sboru 17. 9. 2017(celkem 14 fotek)

Francouzská delegace v kostele CČSH
12. srpna 2017

Návštěva francouzské delegace z partnerského města Loun VENEUX LES SABLONS v kostele CČSH v Lounech a posezení na radnici s panem starostou.(celkem 18 fotek)

Narozeniny sestry Klazarové
7. srpna 2017

Dne 7. 8. oslaví sestra Klazarová své osmdesátiny.
Při bohoslužbě 6. 8. jsme poděkovali Bohu za dar života a popřáli jsme sestře Klazarové zdraví, štěstí a Boží požehnání.(celkem 21 fotek)

Narozeniny sestry Venclíčkové
6. srpna 2017

Dne 6. 8. 2017 oslavila sestra Jarmila Venclíčková své 94. narozeniny. Sestra Venclíčková patří k nejstarším členům obce.
Žije ve svém bytě v Lounech a stále se zajímá o dění kolem sebe. Její narozeninové pohoštění jsme na její počest nabídli účastníkům nedělní bohoslužby, kteří přišli popřát další jubilantce, sestře Klazarové.
-Rst-
Festival "Kouzlo světla" v Lounech
14. července 2017

Spolek „Sýkora 2020“ a Město Louny uspořádaly v pátek 14. července 2017 již II. ročník festivalu „Kouzlo světla“. V centru Loun se rozsvítily fasády a okna historických budov neobvyklými barvami a videoprojekcemi, před Vrchlického divadlem se rozzářila piazetta.
Kostel Církve československé husitské v Lounech osvítilo zelené uranové světlo plastiky Roniho Plesla. K zavěšení tohoto díla bylo potřeba postavit v interiéru konstrukci do výše cca sedmi metrů. Lešení připomnělo dobu stavby sboru, jak ji známe z fotografií se železným skeletem. Trs trubic, které zářily žlutozeleným světlem, tvořil korpus. Hlava k němu vystupovala z plastiky Josefa Štýbra, která zdobí apsidu kostela. Celý objekt nesl název „Uranium figure“ a lze v něm, chcete-li, spatřit postavu Krista. Příchozí mohli posedět v lavicích a meditovat za zpěvu chrámového pěveckého sboru naší náboženské obce.
Festival přilákal do potemnělých ulic města velké množství lidí, kteří přišli asi většinou ze zvědavosti, někteří cíleně „za uměním“. Bylo na co se dívat, co obdivovat. Pro zúčastněné městské organizace, k nimž se počítala i naše církev, byl tento umělecký podnik příležitostí přivítat v husitském sboru občany Loun i návštěvníky města, kteří možná ani tento kostel neznají. Mohli ho spatřit v „zeleném světle“.
Doufáme, že kromě uměleckého zážitku přinese tato akce „osvícení“ v realizaci projektu „Piazetta“ před Vrchlického divadlem k poctě zesnulému lounskému výtvarníkovi Zdeňku Sýkorovi, na jehož podporu se již podruhé tento festival světla konal.

- Helena Smolová, farářka NO Louny -


(celkem 14 fotek)

Bohoslužba k výročí upálení M. Jana Husa na Krakovci
5. července 2017


(celkem 16 fotek)

Připomínka 100. výročí bitvy u Zborova
2. července 2017

Zájezdu do Zborova na Ukrajině se s vládní delegací zúčastnili také zástupci Církve československé husitské. Mezi nimi rovněž Vladimír A. Hons a jeho syn Jiří z náboženské obce Louny.(celkem 17 fotek)

Noc kostelů 2017 v Lounech

Další ročník zajímavého ekumenického projektu jsme si ani tentokrát nenechali v lounské náboženské obci ujít. Naším úmyslem bylo připravit pestrý program hostům tak, aby zažili atmosféru kostela „za noci prozářené hvězdami“, jak k tomuto motivu odkazovalo logo letošní Noci kostelů. (Mdr 10, 17)
Již dávno víme, že nemůžeme zůstat jen u komentovaných prohlídek, to by bylo málo! Husitský kostel většinou Lounští znají, neboť ho zakladatelé náboženské obce postavili na velmi strategickém místě, poblíž centra. Díky koncertům a výstavám do něj přijdou mnozí z místních obyvatel několikrát za rok.
Noc kostelů poskytuje příležitost nabídnout více než jen pohled na vkusně vyzdobený a upravený interiér funkcionalistické stavby z počátku 30. let 20. století. V programu večera jsme pamatovali na malé i dospělé návštěvníky, na milovníky hudby i na ty, kteří se chtěli dozvědět více, např. o středověkých klášterech, ikonách nebo lidových tradicích našich předků.
Vzpomněli jsme rovněž významného výročí prvního patriarchy naší církve Dr. Karla Farského, jehož busta opět zdobí od loňského podzimu lounský sbor. Již tradičně nechybělo občerstvení pro děti, které připravili žáci Hotelové školy v Žatci. Dospělí mohli ochutnat v kulinářském okénku staročeského kubu s česnekem a pravými šumavskými hříbky.
Při letošní Noci kostelů bylo z čeho vybírat, čím se potěšit nebo čím obohatit své poznání o historii a současnosti církve. Nejen hlavní partner náboženské obce, jímž je Základní umělecká škola v Lounech, ale především náboženská obec a její členové připravili návštěvníkům večer plný zábavy, poučení i radostných setkání.

- Helena Smolová, farářka NO Louny -

Zahajovací koncert ZUŠ Louny "Prázdninové varhany" - Noc kostelů
9. června 2017


(celkem 22 fotek)

Hotelová škola v Žatci - Noc kostelů
9. června 2017


(celkem 7 fotek)

Přednáška Mgr. Vl. A. Hons a sr. farářka H. Smolová - Noc kostelů
9. června 2017


(celkem 14 fotek)

Biřmování Evy a Miloše
4. června 2017

O slavnosti seslání Ducha svatého 4. 6. 2017 jsme v náboženské obci Louny prožili radostnou událost udílení svátosti biřmování dvěma mladým kandidátům Evě Sklenkové a Miloši Davidovi. Eva přijala svátost křtu teprve nedávno a poprvé také přistoupila ke stolu Páně. Je výtvarnice a v našem sboru už rovněž vystavovala své obrazy. Dva z nich trvale zdobí lounskou modlitebnu. Miloš studuje na HTF UK v Praze. V náboženské obci je velmi aktivní, zapojuje se do bohoslužeb jako lektor. O své zážitky z cest po Egyptě a Izraeli se s námi podělil při zajímavé přednášce s promítáním. Oba kandidáti se svědomitě připravovali na přijetí svátosti biřmování při společných setkáních, kde jsme probírali základní témata víry podle Základů víry CČSH. Náboženská obec v Lounech nebyla již dlouhá desetiletí svědkem udílení svátosti biřmování. Přítomnost pražského biskupa Davida Tonzara slavnostnost okamžiku ještě zvýraznila. Samozřejmě, tím nejdůležitějším činitelem celé slavnosti byl Duch svatý.
O jeho dary pro biřmovance jsme prosili.
Kéž je v jejich životech patrné jeho ovoce! (Ga 5, 22)

- Helena Smolová, farářka NO Louny -


(celkem 61 fotek)

Křest Evy Marie Sklenkové
24. května 2017


(celkem 4 fotky)

Benefiční koncert pěveckého sboru Harmonie a Nokturno
6. května 2017


(celkem 23 fotek)

Zmrtvýchvstání Páně 2017
16. dubna 2017


(celkem 21 fotek)

Velký pátek v NO Louny
14. dubna 2017


(celkem 6 fotek)

Sederová večeře na Zelený čtvrtek
13. dubna 2017


(celkem 22 fotek)

Květná neděle
9. dubna 2017


(celkem 15 fotek)

Výměna oken ve farním bytě ve Štrombachu


(celkem 16 fotek)

Přednáška Dr. Petera Morée v kostele CČSH v Lounech
29. března 2017


(celkem 21 fotek)

Výstava žáků ZUŠ Louny s názvem "Hračky"
19. března 2017


(celkem 8 fotek)

Narozeniny sr. Honsové, Bohoslužba
19. února 2017

Dne 18. 2. 2017 oslavila významné životní výročí sestra Jiřina Honsová z Náboženské obce Louny. Sestra Honsová patří k nejstarším členům sboru, nicméně svou aktivitou jde příkladem mnoha mladším bratrům a sestrám. Pán Bůh jí dopřává dobré zdraví, takže se stále pravidelně účastní bohoslužeb i dalších programů náboženské obce, sleduje dění v církvi na stránkách Českého zápasu a má o ni živý zájem. Milá sestro Honsová, přejeme Vám radost z víry v Pána Boha, duchovní podporu církve a mnoho krásných chvil s Vašimi blízkými při oslavě Vašich narozenin.

- Helena Smolová, farářka NO CČSH LOUNY -(celkem 18 fotek)

Přednáška Martina Chadimy
25. ledna 2017


(celkem 9 fotek)

Koncert Ročovského sboru v kostele CČSH
8. ledna 2017


(celkem 21 fotky)